lt en

Mūsų klausimas

Ką daryti, kad homoseksualūs asmenys galėtų produktyviai dirbti ir nejausti pažeminimo?
skatinti atvirą, tolerantišką ir lanksčią darbo aplinką;
rengti ir platinti informaciją, kuri padėtų kurti teigiamą darbdavių, darbuotojų, apskritai visuomenės nuomonę apie homoseksualius asmenis;
skatinti ne tik toleranciją, bet ir atvirumą bei atsiskleidimą darbe;
kurti auklėjimo ir lavinimo programas, kuriose būtų išsamiai ir visapusiškai diskutuojamas homoseksualumo aspektas.

LGBT teisių pripažinimo Lietuvoje teisinės strategijos

Europos Parlamento intergrupė siūlo Seimui stabdyti antidemokratinių teisės aktų priėmimą

Europos Parlamento gėjų ir lesbiečių teisių intergrupė ragina Lietuvos Seimą stabdyti antidemokratinių teisės aktų priėmimą, kurie slopintų LGBT asmenų žodžio laisvę. Lietuvos vyriausybė pasiūlė nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo pataisą, kurią priėmus bet kokia vieša informacija apie homoseksualumą ar biseksualumą bus draudžiama.
„Man kelia nerimą, kad Lietuva jau 5 metus būdama Europos Sąjungos nare gali siūlyti tokius įstatymų pakeitimus“ – sakė Michaelas Cashmanas, intergrupės prezidentas. “Šis pasiūlymas ne tik pamina europines piliečių lygybės vertybes, bet kartu pažeidžia tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje. Lietuvos vyriausybė turėtų dirbti mažinant diskriminaciją, o ne ją skatinti”.

“Tarptautinė vaiko teisių konvencija pabrėžia, kad valstybės turėtų gerbti vaiko teises be jokios diskriminacijos. Nepilnamečiai turi teisę į saviraiškos laisvę, kuri apima ir teisę gauti bet kokią informaciją. Taigi šiuo atveju siekdami apsaugoti nepilnamečius mes juos diskriminuojame” – teigia intergrupės viceprezidentė atstovaujanti ALDE Sophie in´t Veld. “Aš paprašiau Europos Komisiją įsikišti, nes yra nepriimtina, kai ES narė pažeidžia piliečių demokratines teises”.

PABAIGA

Daugiau informacijos rasite:

http://www.lgbt-ep.eu

Europos Parlamento gėjų ir lesbiečių teisių intergrupės atstovai:

Prezidentas: Michael Cashman MEP (UK/PSE)
Viceprezidentai: Lissy Gröner MEP (DE/PSE)
Sophie in 't Veld MEP (ALDE)
Raül Romeva MEP (G/EFA)
Sirpa Pietikäinen MEP (EPP-ED)
e-solution: gaumina