lt en

Mūsų klausimas

Ką daryti, kad homoseksualūs asmenys galėtų produktyviai dirbti ir nejausti pažeminimo?
skatinti atvirą, tolerantišką ir lanksčią darbo aplinką;
rengti ir platinti informaciją, kuri padėtų kurti teigiamą darbdavių, darbuotojų, apskritai visuomenės nuomonę apie homoseksualius asmenis;
skatinti ne tik toleranciją, bet ir atvirumą bei atsiskleidimą darbe;
kurti auklėjimo ir lavinimo programas, kuriose būtų išsamiai ir visapusiškai diskutuojamas homoseksualumo aspektas.

LGBT teisių pripažinimo Lietuvoje teisinės strategijos

Lietuvos gėjų lygos (LGL), kuri prieš kelias dienas lygių galimybių kontrolierei apskundė sostinės valdžią, vadovas Vladimiras Simonko sako, kad Lietuvoje seksualinių mažumų dar laukia „labai ilgas ir sunkus pakantumo išbandymo laikotarpis“.

Jis priduria, jog iki šiol nemažai gėjų ir lesbiečių bendruomenės narių gyvena dvejopą gyvenimą. V. Simonko priduria, kad jau atėjo laikas kalbėtis apie partnerystės įstatymą.

Pirmasis LGL  skundas teismui buvo dėl Vilniaus miesto savivaldybės draudimo išskleisti vaivorykštės spalvų vėliavą, simbolizuojančią homoseksualų teises. Ar kas nors pasikeitė ir šiandien šią vėliavą būtų leista iškelti?

Lietuvoje gėjų tolerancijos klausimu jaučiami nemaži pokyčiai, žiūrint iš teisinės pusės, mūsų pozicija yra progresyviai ginama: Baudžiamojo kodekso straipsniai pritaikomi bylose dėl nepakantumo internetiniuose komentaruose, seksualinė orientacija minima ir Darbo kodekse, Lietuvoje įsteigta Lygių galimybių tarnyba.
 
Plačiau skaitykite  lrt.lt
e-solution: gaumina