lt en

Mūsų klausimas

Ką daryti, kad homoseksualūs asmenys galėtų produktyviai dirbti ir nejausti pažeminimo?
skatinti atvirą, tolerantišką ir lanksčią darbo aplinką;
rengti ir platinti informaciją, kuri padėtų kurti teigiamą darbdavių, darbuotojų, apskritai visuomenės nuomonę apie homoseksualius asmenis;
skatinti ne tik toleranciją, bet ir atvirumą bei atsiskleidimą darbe;
kurti auklėjimo ir lavinimo programas, kuriose būtų išsamiai ir visapusiškai diskutuojamas homoseksualumo aspektas.

Naujienos

2017 06 27
Nacionalinė lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių (LGBT*) asmenų teisių organizacija LGL organizuoja apklausą, kuria siekiama išsiaiškinti LGBT* moksleivių patirtis mokyklose 2016-2017 metais. Apklausa skirta moksleiviams nuo 14 metų amžiaus.
Šios apklausos metu surinkti duomenys padės mums informuoti už švietimo sistemą atsakingus specialistus ir plačiąją visuomenę apie visiems mokiniams ir mokyklų darbuotojams priklausančią teisę į pagarbų elgesį mokykloje.
Apie ką ši apklausa. Apklausą sudaro klausimai apie Jus, Jūsų mokyklą ir Jūsų patirtį mokykloje; t.y. ar joje jaučiatės saugūs, ką mokykloje jums teko patirti 2016-2017 metais. Jei mokyklos nebelankote, į klausimus atsakykite remdamiesi savo pastarąja patirtimi iš mokyklos, kurią lankėte 2016-2017 metais.
Dalyvavimas apklausoje yra savanoriškas. Jūs neprivalote dalyvauti apklausoje. Taip pat galite praleisti bet kuriuos klausimus, kurie nėra Jums aktualūs arba į kuriuos Jūs tiesiog nenorite atsakinėti. Jūs taip pat galite bet kuriuo metu nutraukti savo dalyvavimą apklausoje.
Apklausa yra anoniminė. Mes neprašysime nurodyti Jūsų vardo ar kitos kontaktinės informacijos ir prašome apklausoje jos niekur nepateikti. Kadangi apklausa yra anoniminė, mes tikimės, kad galėsite jaustis pakankamai patogiai ir atsakyti į mūsų klausimus kuo nuoširdžiau. Jūsų anoniminiai atsakymai nebus prieinami niekam, išskyrus mūsų tyrėjų komandą. Apklausos pabaigoje Jums bus pateikti įvairūs informacijos šaltiniai, kurie gali būti Jums naudingi.
Apklausos rezultatus ketiname paskelbti 2018 metais, o tyrimo ataskaitą galėsite rasti LGL internetinėje svetainėje adresu www.lgl.lt.
Dėkojame už dalyvavimą apklausoje!
DALYVAUTI APKLAUSOJE
plačiau
2017 05 26
2017 m. gegužės 24 d. įvyko pirmasis LR Teisingumo ministerijos suburtos darbo grupės dėl teisės į lytinę tapatybę reglamentavimo susitikimas. Šioje darbo grupėje dalyvauja Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius.
Rengiami teisės aktų projektai sukurs administracinę procedūrą, leidžiančią translyčiams asmenims pasikeisti asmens tapatybės dokumentus ir įtvirtinti tikrąją lytinę tapatybę. Parengti teisės aktų projektai taip pat sudarys sąlygas įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) 2007 m. rugsėjo 11 d. sprendimą byloje L. prieš Lietuvą, kuriuo Lietuva buvo pripažinta pažeidusi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnį – teisę į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.
„Atstovaudamas translyčių asmenų interesams, sieksiu, kad Lietuvoje būtų sukurta tarptautinius žmogaus teisių apsaugos standartus atitinkanti procedūra, įgalinanti translyčius asmenis pasikeisti asmens tapatybės dokumentus greitai, skaidriai ir prieinamai, be perteklinių reikalavimų (pvz., privalomosios chirurginės operacijos),“ – teikė LGL atstovas T. V. Raskevičius.
Darbo grupei vadovauja teisingumo viceministras Paulius Griciūnas, jos nariai – Teisingumo ir Sveikatos apsaugos ministerijų atstovai, Vyriausybės atstovas Europos Žmogaus Teisių Teisme, Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) ir Nacionalinės LGBT* teisių organziacijos LGL atstovai, teisės mokslininkai. Darbo grupė teisės akto projektą, reglamentuojantį teisės į lytinės tapatybės pripažinimą procedūrą, planuoja parengti iki 2017 m. rugpjūčio 31 d.
plačiau
2017 04 27
Festivalis „Vaivorykštės dienos“ sugrįžta! Š. m. gegužės 9-23 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL organizuojamas festivalis „Vaivorykštės dienos“ 2017 pasižymės kaip niekad plačiu renginių pasirinkimu. Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas „IDAHOT“) minėsime linksmai ir prasmingai. Švęskime įvairovę drauge!
Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL džiaugiasi galėdama pristatyti „Vaivorykštės dienų“ 2017 programą, kurioje – platus spektras politinių, socialinių, kultūrinių ir meninių renginių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Esame tikri, kad šiais metais „Vaivorykštės dienų“ festivalis bus kokybiškai kitoks. Neabejojame, kad festivalio programoje kiekvienas atras savo renginį, kuris Tarptautinei dienai prieš homofobiją ir transfobiją suteiks papildomų spalvų,“ – komentavo LGL komunikacijos koordinatorė Eglė Kuktoraitė.
plačiau
2017 03 20
2016 metais nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL įgyvendino gausybę veiklų ir projektų, kuriais siekiama efektyvios LGBT* bendruomenės įtraukties ir socialinės integracijos Lietuvoje. Šie metai Lietuvos LGBT* bendruomenei buvo ypatingi ir dėl asociacijos LGL trečią kartą Vilniuje organizuoto „Baltic Pride“ 2016 festivalio.
Parama asociacijai LGL nereikalauja jokių papildomų materialinių išlaidų. Skirdami paramą LGL paremsite veiksmus už lygybę, aktyvų LGBT* žmonių teisių atstovavimą, įvairovę, pilietines iniciatyvas, LGBT* bendruomenei skirtus renginius ir š. m. gegužės 12-21 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyksiantį festivalį „Vaivorykštės dienos“ 2017.
Paskirkite 2 proc. GPM LGL, kad 2017 metais galėtume padaryti dar daugiau!
plačiau
2017 02 13
Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL džiaugiasi galėdama pristatyti 2016 metų veiklos ataskaitą. Veiklos skaidrumas ir nepriklausomybė nuo bet kokių politinių ar finansinių interesų – vienas pagrindinių organizacijos prioritetų, siekiant efektyvios LGBT* bendruomenės įtraukties ir socialinės integracijos Lietuvoje.
Naujausioje LGL veiklos ataskaitoje išsamiai pristatomos 2016 metais organizacijos vykdytos veiklos, įgyvendinti projektai, išleisti leidiniai bei priemonės strateginiams tikslams pasiekti. Taip pat pateikiamas įsimintiniausių 2016 metų LGL veiklų dešimtukas, organizacijos darbuotojų, bendruomeninės Valdybos, narių ir savanorių nuveikti darbai. Leidinyje taip pat galima rasti detalią 2016 metų finansinę ataskaitą. Ataskaita bus oficialiai pristatyta ir patvirtinta visuotiniame asociacijos LGL narių susirinkime.
Daugiau aktualios informacijos apie asociacijos LGL veiklas bei LGBT* bendruomenės aktualijas visada galite rasti kasdien atnaujinamoje svetainėje www.lgl.lt bei LGL „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/lgl.lt.
Asociacijos LGL 2016 metų veiklos ataskaitą galite rasti adresu: http://www.lgl.lt/lgl/veikla/ataskaitos.
plačiau
2017 02 06
2016 m. gegužės 31 dieną Europos Komisija kartu su internetinių technologijų kompanijomis „Facebook“, „Microsoft“, „Twitter“ ir „Youtube“ (toliau – IT kompanijos) pristatė „Elgesio kodeksą prieš neteisėtą neapykantos kalbą internetinėje erdvėje“.
Šis elgesio kodeksas įpareigoja IT kompanijas:
  • Imtis aiškių ir efektyvių priemonių tikrinant pranešimus dėl neapykantos kurstymo, kurios leistų pašalinti neteisėtą turinį. Vartotojams skirtos taisyklės turi aiškiai drausti tokį elgesį.
  • Gavus tinkamai pateiktus pranešimus, tikrinti juos, atsižvelgiant į vartotojams skirtas taisykles ir nacionalinius įstatymus.
  • Patikrinti pranešimus per 24 valandas ir įvertinti poreikį tokį turinį pašalinti ar padaryti neprieinamą.
IT kompanijos ir Europos Komisija sutarė reguliariai vertinti „Elgesio kodeksą prieš neteisėtą neapykantos kalbą internetinėje erdvėje“ laikymąsi ir jo poveikį. Siekiant tinkamai įvertinti pažangą kovojant prieš neapykantos kalbą internetinėje erdvėje, taip pat susitarta dėl bendros metodologijos vertinant IT kompanijų atsaką į pranešimus dėl neapykantos kurstymo.
plačiau
2017 01 12
2016 m. gruodžio 22 d. du translyčiai vaikinai – T.K. ir M.V. – Vilniaus miesto apylinkės teismui pateikė pareiškimą dėl lyties ir asmens kodo ištaisymo civilinės būklės aktų įrašuose be privalomojo chirurginės lyties keitimo operacijos reikalavimo. Pareiškėjai teigia, jog neegzistuojanti lyties keitimo procedūra Lietuvoje pažeidžia jų konstitucinę teisę į privataus gyvenimo apsaugą ir yra nesuderinama su tarptautiniais įsipareigojimais pagal Europos Žmogaus teisių konvenciją (EŽTK). Pareiškimą parengė advokatės D. Gumbrevičiūtės profesinė bendrija „Invoco“, bendradarbiaudama su Nacionaline LGBT* teisių organizacija LGL.
Pareiškėjai dar 2016 metų spalio mėnesį kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyrių su prašymu ištaisyti lyties ir asmens kodo įrašus civilinės būklės aktuose, remiantis jų translytės tapatybės faktu. Civilinės metrikacijos skyriaus specialistai prašymą atmetė, motyvuodami, jog Lietuvos Respublikos teisės aktuose nėra reglamentuojama lyties keitimo procedūra. Atsižvelgiant į aplinkybę, jog pareiškėjai savo iniciatyva jau yra pradėję medicininę lyties keitimo procedūrą (t. y. psichiatrinė diagnozė, pakaitinė hormonų terapija ir krūtinės srities operacija), atsisakymas pakeisti asmens tapatybės dokumentus šiems asmenims užkerta kelią sėkmingai integruotis ekonominiame ir socialiniame šalies gyvenime. Kadangi pareiškėjų faktinė fizinė išvaizda neatitinka asmens tapatybės dokumentuose užfiksuotos lyties, jie susiduria su itin didelėmis kliūtimis įsidarbinant, įsigyjant prekes ir paslaugas, siekiant pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis.
plačiau
2016 12 12
1. „Baltic Pride“ 2016 eitynės „Už Lygybę!“
2016 metų birželio 18 dieną Vilniaus Gedimino prospekte surengtos eitynės „Už lygybę!“. Renginyje dalyvavo net iki 3.000 Lietuvos ir užsienio LGBT* bendruomenės narių ir juos palaikančiųjų asmenų minia! Oficialus eitynių „Už lygybę!” šūkis – „Mes esame žmonės, ne propaganda!“.
Šeštadienio popietę Vilniaus miesto centre surengtos Baltic Pride 2016 eitynės „Už lygybę!” praėjo be rimtesnių incidentų. Renginys prasidėjo tylos minute, tokiu būdu pagerbiant praėjusį savaitgalį Jungtinėse Amerikos Valstijose įvykusio teroristinio išpuolio, įvykdyto LGBT* bendruomenės susibūrimo vietoje, aukas. Eitynių maršrutas nuo Lukiškių aikštės Gedimino prospektu iki Sereikiškių parko driekėsi 2,3 kilometro. Po eitynių Bernardinų sode susirinkę renginio dalyviai neslėpė džiugios nuotaikos ir gerų emocijų.
Kartu su LGBT* bendruomenės nariais, renginyje dalyvavo Europos Parlamento (EP) nariai, Lietuvos bei užsienio politikai, tarptautinių organizacijų atstovai bei Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai.
22. „Baltic Pride 2016“ lėšų rinkimo kampanija
2016 metų kovo 8 dieną LGL paskelbė lėšų rinkimo kampanijos, kurios tikslas – rinkti finansinę paramą birželio 13-19 dienomis Vilniuje vykusiam „Baltic Pride“ 2016 festivaliui, pradžią. Kampanijos metu oficialiai pristatytas „Baltic Pride“ 2016 reklaminis vaizdo klipas ir „Baltic Pride“ 2016 festivalio programa.
Lėšų rinkimo kampaniją įgyvendinome norėdami paskatinti bendruomeninio rėmimo kultūrą ir siekdami, kad „Baltic Pride“ organizavimas ateityje būtų tvaresnis ir mažiau priklausomas nuo išorinio finansavimo. Net ir simbolinė auka mums leido padaryti daug!
33. „#TRANS_LT“ matomumo kampanija nominuota „Metų proveržio“ apdovanojimui
2016 metų balandžio mėnesį Nacionaliniams lygybės ir įvairovės apdovanojimams „Metų proveržio“ kategorijoje nominuota LGL socialinio matomumo didinimo kampanija „#TRANS_LT“.
Kampanija startavo 2015 metų gruodžio mėnesį, paskatinta tarptautinių parterių ILGA-Europe ir Transgender Europe (TGEU). Video klipai YouTube platformoje buvo peržiūrėti daugiau nei 30,000 kartų, rodomi informacinių laidų reportažuose ir pirmą kartą tokiu mastu sugebėjo atkreipti dėmesį į translyčių asmenų problemas, privertė aukštus šalies pareigūnus ir visuomenę diskutuoti ir atkreipti dėmesį į šią socialinę grupę.
plačiau
2016 11 28
Tarptautinės Žmogaus teisių dienos proga Lietuvos žmogaus teisių centras, Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kviečia į seminarą-diskusiją „#LAISVA_LT: žvilgsnis į žmogaus teises Lietuvoje 2016 metais„. Nevyriausybinės organizacijos, atliekančios žmogaus teisių padėties Lietuvoje stebėseną ir vertinimą, atkreipia dėmesį, jog žmogaus teisės vis dar nėra laikomos aktualia politinės dienotvarkės dalimi. Kovoti su prastėjančia šalies demografine situacija pasiryžę politikai dažnai pamiršta, jog būtent pagarba prigimtinėms žmogaus teisėms ir laisvėms bei kiekvieno iš mūsų orumui yra būtina sąlyga, užtikrinant, jog Lietuvoje gyventi gera būtų visiems.
Renginyje nevyriausybinių organizacijų atstovai aptars tris probleminius šių dienų kontekste itin aktualius žmogaus teisių klausimus, būtent :
(1) Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Visuotinės periodinės peržiūros mechanizmo metu Lietuvos Respublikai pateiktas su žmogaus teisėmis susijusias rekomendacijas (pranešėja Birutė Sabatauskaitė, Lietuvos žmogaus teisių centras);
(2) pastaruoju metu Lietuvoje padažnėjusius teisės į saviraiškos laisvę ribojimo atvejus (pranešėja Mėta Adutavičiūtė, Žmogaus teisių stebėjimo institutas);
(3) Konstitucijos 38-ojo straipsnio pataisų dėl šeimos sąvokos apibrėžimo neigiamą poveikį Lietuvos šeimoms (pranešėjas Tomas Vytautas Raskevičius, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL).
Renginyje sveikinimo žodį tars Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, LR Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, LR Seimo narė Dovilė Šakalienė ir Suomijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje ir Baltarusijoje Christer Michelsson. Diskusiją renginio metu moderuos Mindaugas Jackevičius (žurnalistas, delfi.lt).
Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis (nuoseklus vertimas).
plačiau
2016 11 14
Š. m. lapkričio 9 dieną Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL savanoriai mūsų šalies bibliotekoms išsiuntė įsimintiniausių „Baltic Pride“ 2016 akimirkų albumą, kuris netrukus bus pasiekiamas skaitytojams visoje Lietuvoje.
„Džiaugiamės, kad Baltic Pride 2016 nuotraukų albumas bus prieinamas visiems, besidomintiems šiuo festivaliu ir LGBT* žmogaus teisių judėjimo istorija Lietuvoje,“ – sakė LGL savanorių koordinatorė Diana Rabikauskaitė.
„Baltic Pride“ 2016 fotoalbumas  – tai 176 puslapiai fotografo Augusto Didžgalvio nuotraukų specialiame suvenyriniame leidinyje kietais viršeliais. „Baltic Pride“ 2016 nuotraukų albumą galite užsisakyti LGL elektroninėje parduotuvėje.
„Baltic Pride“ 2016 festivalis Vilniuje surengtas jau trečią kartą. Renginyje dalyvavo iki 3.000 Lietuvos ir užsienio LGBT* bendruomenės narių ir juos palaikančiųjų asmenų minia. Oficialus eitynių „Už lygybę!“ šūkis – „Mes esame žmonės, ne propaganda!“
Šiemet festivaliu buvo siekiama atkreipti Lietuvos visuomenės bei sprendimų priėmėjų dėmesį į Lietuvoje galiojantį pozityvią informaciją apie LGBT* asmenis neproporcingai ribojantį Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą bei neegzistuojančią galimybę tos pačios lyties šeimoms įteisinti savo santykius.
Kitos „Baltic Pride“ eitynės „Už lygybę!” Vilniuje bus rengiamos 2019 metais. 2017 metais „Baltic Pride“ festivalis bus organizuojamas Estijos sostinėje Taline.
plačiau
e-solution: gaumina