lt en

Mūsų klausimas

Ką daryti, kad homoseksualūs asmenys galėtų produktyviai dirbti ir nejausti pažeminimo?
skatinti atvirą, tolerantišką ir lanksčią darbo aplinką;
rengti ir platinti informaciją, kuri padėtų kurti teigiamą darbdavių, darbuotojų, apskritai visuomenės nuomonę apie homoseksualius asmenis;
skatinti ne tik toleranciją, bet ir atvirumą bei atsiskleidimą darbe;
kurti auklėjimo ir lavinimo programas, kuriose būtų išsamiai ir visapusiškai diskutuojamas homoseksualumo aspektas.

Naujienos

2017 04 27
Festivalis „Vaivorykštės dienos“ sugrįžta! Š. m. gegužės 9-23 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL organizuojamas festivalis „Vaivorykštės dienos“ 2017 pasižymės kaip niekad plačiu renginių pasirinkimu. Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas „IDAHOT“) minėsime linksmai ir prasmingai. Švęskime įvairovę drauge!
Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL džiaugiasi galėdama pristatyti „Vaivorykštės dienų“ 2017 programą, kurioje – platus spektras politinių, socialinių, kultūrinių ir meninių renginių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Esame tikri, kad šiais metais „Vaivorykštės dienų“ festivalis bus kokybiškai kitoks. Neabejojame, kad festivalio programoje kiekvienas atras savo renginį, kuris Tarptautinei dienai prieš homofobiją ir transfobiją suteiks papildomų spalvų,“ – komentavo LGL komunikacijos koordinatorė Eglė Kuktoraitė.
plačiau
2017 03 20
2016 metais nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL įgyvendino gausybę veiklų ir projektų, kuriais siekiama efektyvios LGBT* bendruomenės įtraukties ir socialinės integracijos Lietuvoje. Šie metai Lietuvos LGBT* bendruomenei buvo ypatingi ir dėl asociacijos LGL trečią kartą Vilniuje organizuoto „Baltic Pride“ 2016 festivalio.
Parama asociacijai LGL nereikalauja jokių papildomų materialinių išlaidų. Skirdami paramą LGL paremsite veiksmus už lygybę, aktyvų LGBT* žmonių teisių atstovavimą, įvairovę, pilietines iniciatyvas, LGBT* bendruomenei skirtus renginius ir š. m. gegužės 12-21 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyksiantį festivalį „Vaivorykštės dienos“ 2017.
Paskirkite 2 proc. GPM LGL, kad 2017 metais galėtume padaryti dar daugiau!
plačiau
2017 02 13
Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL džiaugiasi galėdama pristatyti 2016 metų veiklos ataskaitą. Veiklos skaidrumas ir nepriklausomybė nuo bet kokių politinių ar finansinių interesų – vienas pagrindinių organizacijos prioritetų, siekiant efektyvios LGBT* bendruomenės įtraukties ir socialinės integracijos Lietuvoje.
Naujausioje LGL veiklos ataskaitoje išsamiai pristatomos 2016 metais organizacijos vykdytos veiklos, įgyvendinti projektai, išleisti leidiniai bei priemonės strateginiams tikslams pasiekti. Taip pat pateikiamas įsimintiniausių 2016 metų LGL veiklų dešimtukas, organizacijos darbuotojų, bendruomeninės Valdybos, narių ir savanorių nuveikti darbai. Leidinyje taip pat galima rasti detalią 2016 metų finansinę ataskaitą. Ataskaita bus oficialiai pristatyta ir patvirtinta visuotiniame asociacijos LGL narių susirinkime.
Daugiau aktualios informacijos apie asociacijos LGL veiklas bei LGBT* bendruomenės aktualijas visada galite rasti kasdien atnaujinamoje svetainėje www.lgl.lt bei LGL „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/lgl.lt.
Asociacijos LGL 2016 metų veiklos ataskaitą galite rasti adresu: http://www.lgl.lt/lgl/veikla/ataskaitos.
plačiau
2017 02 06
2016 m. gegužės 31 dieną Europos Komisija kartu su internetinių technologijų kompanijomis „Facebook“, „Microsoft“, „Twitter“ ir „Youtube“ (toliau – IT kompanijos) pristatė „Elgesio kodeksą prieš neteisėtą neapykantos kalbą internetinėje erdvėje“.
Šis elgesio kodeksas įpareigoja IT kompanijas:
  • Imtis aiškių ir efektyvių priemonių tikrinant pranešimus dėl neapykantos kurstymo, kurios leistų pašalinti neteisėtą turinį. Vartotojams skirtos taisyklės turi aiškiai drausti tokį elgesį.
  • Gavus tinkamai pateiktus pranešimus, tikrinti juos, atsižvelgiant į vartotojams skirtas taisykles ir nacionalinius įstatymus.
  • Patikrinti pranešimus per 24 valandas ir įvertinti poreikį tokį turinį pašalinti ar padaryti neprieinamą.
IT kompanijos ir Europos Komisija sutarė reguliariai vertinti „Elgesio kodeksą prieš neteisėtą neapykantos kalbą internetinėje erdvėje“ laikymąsi ir jo poveikį. Siekiant tinkamai įvertinti pažangą kovojant prieš neapykantos kalbą internetinėje erdvėje, taip pat susitarta dėl bendros metodologijos vertinant IT kompanijų atsaką į pranešimus dėl neapykantos kurstymo.
plačiau
2017 01 12
2016 m. gruodžio 22 d. du translyčiai vaikinai – T.K. ir M.V. – Vilniaus miesto apylinkės teismui pateikė pareiškimą dėl lyties ir asmens kodo ištaisymo civilinės būklės aktų įrašuose be privalomojo chirurginės lyties keitimo operacijos reikalavimo. Pareiškėjai teigia, jog neegzistuojanti lyties keitimo procedūra Lietuvoje pažeidžia jų konstitucinę teisę į privataus gyvenimo apsaugą ir yra nesuderinama su tarptautiniais įsipareigojimais pagal Europos Žmogaus teisių konvenciją (EŽTK). Pareiškimą parengė advokatės D. Gumbrevičiūtės profesinė bendrija „Invoco“, bendradarbiaudama su Nacionaline LGBT* teisių organizacija LGL.
Pareiškėjai dar 2016 metų spalio mėnesį kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyrių su prašymu ištaisyti lyties ir asmens kodo įrašus civilinės būklės aktuose, remiantis jų translytės tapatybės faktu. Civilinės metrikacijos skyriaus specialistai prašymą atmetė, motyvuodami, jog Lietuvos Respublikos teisės aktuose nėra reglamentuojama lyties keitimo procedūra. Atsižvelgiant į aplinkybę, jog pareiškėjai savo iniciatyva jau yra pradėję medicininę lyties keitimo procedūrą (t. y. psichiatrinė diagnozė, pakaitinė hormonų terapija ir krūtinės srities operacija), atsisakymas pakeisti asmens tapatybės dokumentus šiems asmenims užkerta kelią sėkmingai integruotis ekonominiame ir socialiniame šalies gyvenime. Kadangi pareiškėjų faktinė fizinė išvaizda neatitinka asmens tapatybės dokumentuose užfiksuotos lyties, jie susiduria su itin didelėmis kliūtimis įsidarbinant, įsigyjant prekes ir paslaugas, siekiant pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis.
plačiau
2016 12 12
1. „Baltic Pride“ 2016 eitynės „Už Lygybę!“
2016 metų birželio 18 dieną Vilniaus Gedimino prospekte surengtos eitynės „Už lygybę!“. Renginyje dalyvavo net iki 3.000 Lietuvos ir užsienio LGBT* bendruomenės narių ir juos palaikančiųjų asmenų minia! Oficialus eitynių „Už lygybę!” šūkis – „Mes esame žmonės, ne propaganda!“.
Šeštadienio popietę Vilniaus miesto centre surengtos Baltic Pride 2016 eitynės „Už lygybę!” praėjo be rimtesnių incidentų. Renginys prasidėjo tylos minute, tokiu būdu pagerbiant praėjusį savaitgalį Jungtinėse Amerikos Valstijose įvykusio teroristinio išpuolio, įvykdyto LGBT* bendruomenės susibūrimo vietoje, aukas. Eitynių maršrutas nuo Lukiškių aikštės Gedimino prospektu iki Sereikiškių parko driekėsi 2,3 kilometro. Po eitynių Bernardinų sode susirinkę renginio dalyviai neslėpė džiugios nuotaikos ir gerų emocijų.
Kartu su LGBT* bendruomenės nariais, renginyje dalyvavo Europos Parlamento (EP) nariai, Lietuvos bei užsienio politikai, tarptautinių organizacijų atstovai bei Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai.
22. „Baltic Pride 2016“ lėšų rinkimo kampanija
2016 metų kovo 8 dieną LGL paskelbė lėšų rinkimo kampanijos, kurios tikslas – rinkti finansinę paramą birželio 13-19 dienomis Vilniuje vykusiam „Baltic Pride“ 2016 festivaliui, pradžią. Kampanijos metu oficialiai pristatytas „Baltic Pride“ 2016 reklaminis vaizdo klipas ir „Baltic Pride“ 2016 festivalio programa.
Lėšų rinkimo kampaniją įgyvendinome norėdami paskatinti bendruomeninio rėmimo kultūrą ir siekdami, kad „Baltic Pride“ organizavimas ateityje būtų tvaresnis ir mažiau priklausomas nuo išorinio finansavimo. Net ir simbolinė auka mums leido padaryti daug!
33. „#TRANS_LT“ matomumo kampanija nominuota „Metų proveržio“ apdovanojimui
2016 metų balandžio mėnesį Nacionaliniams lygybės ir įvairovės apdovanojimams „Metų proveržio“ kategorijoje nominuota LGL socialinio matomumo didinimo kampanija „#TRANS_LT“.
Kampanija startavo 2015 metų gruodžio mėnesį, paskatinta tarptautinių parterių ILGA-Europe ir Transgender Europe (TGEU). Video klipai YouTube platformoje buvo peržiūrėti daugiau nei 30,000 kartų, rodomi informacinių laidų reportažuose ir pirmą kartą tokiu mastu sugebėjo atkreipti dėmesį į translyčių asmenų problemas, privertė aukštus šalies pareigūnus ir visuomenę diskutuoti ir atkreipti dėmesį į šią socialinę grupę.
plačiau
2016 11 28
Tarptautinės Žmogaus teisių dienos proga Lietuvos žmogaus teisių centras, Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kviečia į seminarą-diskusiją „#LAISVA_LT: žvilgsnis į žmogaus teises Lietuvoje 2016 metais„. Nevyriausybinės organizacijos, atliekančios žmogaus teisių padėties Lietuvoje stebėseną ir vertinimą, atkreipia dėmesį, jog žmogaus teisės vis dar nėra laikomos aktualia politinės dienotvarkės dalimi. Kovoti su prastėjančia šalies demografine situacija pasiryžę politikai dažnai pamiršta, jog būtent pagarba prigimtinėms žmogaus teisėms ir laisvėms bei kiekvieno iš mūsų orumui yra būtina sąlyga, užtikrinant, jog Lietuvoje gyventi gera būtų visiems.
Renginyje nevyriausybinių organizacijų atstovai aptars tris probleminius šių dienų kontekste itin aktualius žmogaus teisių klausimus, būtent :
(1) Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Visuotinės periodinės peržiūros mechanizmo metu Lietuvos Respublikai pateiktas su žmogaus teisėmis susijusias rekomendacijas (pranešėja Birutė Sabatauskaitė, Lietuvos žmogaus teisių centras);
(2) pastaruoju metu Lietuvoje padažnėjusius teisės į saviraiškos laisvę ribojimo atvejus (pranešėja Mėta Adutavičiūtė, Žmogaus teisių stebėjimo institutas);
(3) Konstitucijos 38-ojo straipsnio pataisų dėl šeimos sąvokos apibrėžimo neigiamą poveikį Lietuvos šeimoms (pranešėjas Tomas Vytautas Raskevičius, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL).
Renginyje sveikinimo žodį tars Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, LR Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, LR Seimo narė Dovilė Šakalienė ir Suomijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje ir Baltarusijoje Christer Michelsson. Diskusiją renginio metu moderuos Mindaugas Jackevičius (žurnalistas, delfi.lt).
Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis (nuoseklus vertimas).
plačiau
2016 11 14
Š. m. lapkričio 9 dieną Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL savanoriai mūsų šalies bibliotekoms išsiuntė įsimintiniausių „Baltic Pride“ 2016 akimirkų albumą, kuris netrukus bus pasiekiamas skaitytojams visoje Lietuvoje.
„Džiaugiamės, kad Baltic Pride 2016 nuotraukų albumas bus prieinamas visiems, besidomintiems šiuo festivaliu ir LGBT* žmogaus teisių judėjimo istorija Lietuvoje,“ – sakė LGL savanorių koordinatorė Diana Rabikauskaitė.
„Baltic Pride“ 2016 fotoalbumas  – tai 176 puslapiai fotografo Augusto Didžgalvio nuotraukų specialiame suvenyriniame leidinyje kietais viršeliais. „Baltic Pride“ 2016 nuotraukų albumą galite užsisakyti LGL elektroninėje parduotuvėje.
„Baltic Pride“ 2016 festivalis Vilniuje surengtas jau trečią kartą. Renginyje dalyvavo iki 3.000 Lietuvos ir užsienio LGBT* bendruomenės narių ir juos palaikančiųjų asmenų minia. Oficialus eitynių „Už lygybę!“ šūkis – „Mes esame žmonės, ne propaganda!“
Šiemet festivaliu buvo siekiama atkreipti Lietuvos visuomenės bei sprendimų priėmėjų dėmesį į Lietuvoje galiojantį pozityvią informaciją apie LGBT* asmenis neproporcingai ribojantį Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą bei neegzistuojančią galimybę tos pačios lyties šeimoms įteisinti savo santykius.
Kitos „Baltic Pride“ eitynės „Už lygybę!” Vilniuje bus rengiamos 2019 metais. 2017 metais „Baltic Pride“ festivalis bus organizuojamas Estijos sostinėje Taline.
plačiau
2016 10 17
Š. m. spalio 3-7 dienomis Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL atstovas dalyvavo Visuotinei periodinei peržiūrai (VPP) skirtuose advokacijos renginiuose Jungtinių Tautų Organizacijos biure Ženevoje (Šveicarija). Šių renginių metu asociacijos LGL atstovas dalyvavo susitikimuose su 25 skirtingų Vyriausybių atstovais, ragindamas juos atkreipti Lietuvos Vyriausybės dėmesį į LGBT* bendruomenei priklausančių asmenų žmogaus teisių pažeidimus šalyje. Visuotinės periodinės peržiūros (VPP) mechanizmas žmogaus teisių padėtį Lietuvos Respublikoje vertins 26-osios VPP sesijos metu. LGBT* žmogaus teisių advokacijai skirtus renginius Ženevoje organizuoja tarptautinė organizacija ILGA World.
LGBT* žmogaus teisių advokacijai skirtų renginių metu asociacijos LGL atstovas individualiai susitiko su 25 skirtingų vyriausybių, būtent – Airijos, Argentinos, Australijos, Brazilijos, Kanados, Čilės, Kolumbijos, Kosta Rikos, Čekijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Meksikos, Norvegijos, Portugalijos, Slovėnijos, Švedijos, Šveicarijos, Olandijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Urugvajaus, – atstovais. Šios Vyriausybės arba pateikė su LGBT* asmenų žmogaus teisėmis susijusių rekomendacijų Lietuvai pirmojo VPP ciklo metu 2011 metais, arba yra žinomos dėl tvirtos pozityvios pozicijos LGBT* asmenų žmogaus teisių atžvilgiu Jungtinėse Tautose.
Individualių susitikimų metu, asociacijos LGL atstovas atkreipė Vyriausybių dėmesį į (1) Lietuvoje galiojantį „homoseksualumo propagandos“ įstatymą, kuriuo remiantis ribojama LGBT* asmenų teisė į saviraiškos laisvę; (b) Seime nagrinėjamas homofobines ir transfobines įstatymų iniciatyvas; (3) kritinę padėtį tiriant neapykantos nusikaltimus ir neapykantos kalbą seksualinės orientacijos pagrindu; (4) neegzistuojančią lyties keitimo procedūra. Šių probleminių aspektų apžvalgą galite rasti asociacijos LGL parengtoje informacinėje brošiūroje „Mes esame žmonės, ne propaganda“ (lietuvių kalba).
„Šie susitikimai mums suteikė unikalią progą informuoti užsienio šalių Vyriausybes apie LGBT* asmenų žmogaus teisių pažeidimus Lietuvoje,“ – pabrėžė asociacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius, atstovavęs asociacijai LGL renginių Ženevoje metu. „Tiesiog neįtikėtina, kad Europos Sąjungai priklausanti šalis narė siekia cenzūruoti su LGBT* asmenimis susijusią viešąją informaciją. Ši situacija turi pasikeisti nedelsiant, todėl privalome naudotis įvairių tarptautinių žmogaus teisių apsaugos mechanizmų (įskaitant VPP) teikiamomis galimybėmis, kalbėdami apie šiuos iššūkius tarptautiniu lygmeniu.“
Visuotinė periodinė peržiūra (VPP) yra žmogaus teisių stebėjimo mechanizmas, kurį įgyvendina Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba. Šio mechanizmo metu yra vertinama žmogaus teisių padėtis kiekvienoje pasaulio valstybėje. Peržiūros mechanizmas remiasi dialogu tarp skirtingų Vyriausybių, leidžiančių „peržiūrimai“ Vyriausybei užduoti įvairius klausimus ir pateikti įvairias rekomendacijas. Pirmosios peržiūros 2011 metais metu Lietuvos Vyriausybė sulaukė 15 būtent su LGBT* asmenų žmogaus teisėmis susijusių rekomendacijų. Antroji Lietuvos peržiūra įvyks 26-osios VPP sesijos metu 2016 m. lapkričio 2 d.
Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL dėkoja ILGA World, ILGA-Europe ir Stiftung EVF už suteiktą galimybę dalyvauti LGBT* asmenų žmogaus teisių advokacijai skirtuose renginiuose Jungtinių Tautų biure Ženevoje (Šveicarija).
plačiau
2016 09 05
Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL internetinėje parduotuvėje prasidėjo išankstinė „Baltic Pride“ 2016 nuotraukų albumo prekyba.
Baltic Pride 2016 fotoalbumas  – tai 176 puslapiai fotografo Augusto Didžgalvio nuotraukų specialiame skoningai supakuotame suvenyriniame leidinyje kietais viršeliais. Leidinio lietuvių ir anglų kalbomis kaina – tik 22 Eur!
Suskubkite užsisakyti „Baltic Pride“ 2016 nuotraukų albumą. Ar gali būti geresnė dovana sau ir draugams?
plačiau
e-solution: gaumina