lt en

Mūsų klausimas

Ką daryti, kad homoseksualūs asmenys galėtų produktyviai dirbti ir nejausti pažeminimo?
skatinti atvirą, tolerantišką ir lanksčią darbo aplinką;
rengti ir platinti informaciją, kuri padėtų kurti teigiamą darbdavių, darbuotojų, apskritai visuomenės nuomonę apie homoseksualius asmenis;
skatinti ne tik toleranciją, bet ir atvirumą bei atsiskleidimą darbe;
kurti auklėjimo ir lavinimo programas, kuriose būtų išsamiai ir visapusiškai diskutuojamas homoseksualumo aspektas.

Renginiai

2012 01 25, LGBT centras, Vilnius
Asociacija LGL kviečia Jus dalyvauti brošiūros „10 dalykų apie LBT moterų sveikatą" pristatyme, kuris vyks sausio 25 d., trečiadienį, 18 val. LGBT centre Vilniuje. Pristatymo metu taip pat kartu apžvelgsime transseksualių žmonių sveikatos problemas, išklausysime pranešimą „Transseksualių žmonių sveikatos klausimai. Teorinė ir praktinė pusės".

„10 dalykų apie LBT moterų sveikatą" - tai asociacijos LGL parengta brošiūra, skirta tiek Lietuvos lesbietiems, biseksualioms ir translytėms (LBT) moterims, tiek sveikatos priežiūros specialistams.
Brošiūrą sudaro dešimt esminių LBT moterų sveikatos aspektų. Leidinys pradedamas skyriumi apie seksualinės orientacijos ir lytinio identiteto atsivėrimo svarbą, pateikiami galimi bendravimą tarp LBT moterų ir sveikatos priežiūros specialistų palengvinantys metodai. Antrame-devintame skyriuose įvardyjami specifiniai LBT moterų sveikatos aspektai: lytinė sveikata, širdies ir vėžio ligų rizikos, psichikos sveikata, aptariamos galimos priklausomybių, mitybos sutrikimų, smurto apraiškų grėsmės, analizuojami motinystės aspektai. Dešimtame skyriuje kalbama išskirtinai apie translyčių moterų sveikatą.

Nors leidinys yra skirtas LBT moterų sveikatai aptarti, tačiau jame yra ir naudingų temų, patarimų kitiems LGBT bendruomenės nariams. Pavyzdžiui, skyrelyje apie lytinę sveikatą skaitytojai gali susipažinti su lytiškai plintančiomis lygomis, jų simptomais ir pasekmėmis jų negydant.

Leidinys baigiamas rekomendacijomis sveikatos priežiūros specialistams. Be to, nurodomi sveikatos priežiūros, psichologinę pagalbą teikiančių organizacijų kontaktai, kuriais įvairiais su sveikata susijusiais klausimais galėtų kreiptis LBT moterys Lietuvoje.

Brošiūra parengta įgyvendinant projektą „Lesbiečių, biseksualių ir translyčių moterų teisės ir sveikata". 
Visiems apsilankiusiems pristatyme padovanosime po brošiūrą!

LGBT centro adresas: Jakšto g. 22-15, Vilnius (įeiti pro kiemą iš Vasario 16 g. arkos). Reikia paskambinti skambučiu. Telefono Nr. :+37052610314.
e-solution: gaumina